Przejdź do głównej zawartości

Zalotny Tag Książkowy

Hej!!!
Zostałam ostatnio nominowana do Zalotnego Tagu książkowego przez Limonkę z bloga http://krainamoliksiazkowych.blogspot.com.
Zapraszam do zobaczenia jak sobie poradziłam z odpowiedziami ;)
Let’s go!Faza I. Zauważenie - książka, którą kupiłam ze względu na okładkę.
,,Wilkołak’’- Steve Feasey
Kupiłam ją nad morzem na jakimś straganie- wyjątkowo spodobała mi się ta okładka i dlatego zakupiłam tę książkę. Szkoda, że treść nie była już taka piękna…

Faza II. Pierwsze wrażenie - książka, którą kupiłam ze względu na opis.
,,Apollo i Boskie Próby. Ukryta Wyrocznia’’
Jestem gotowa przeczytać prawie każdą książkę wujka Ricka, jednak gdy przed premierą okazało się, że jej głównym motywem jest uczynienie boga śmiertelnym, w świecie Perciego Jacksona… Nie mogłam się doczekać premiery!

Faza III. Słodkie rozmowy - książka ze świetnym stylem pisania.
Wiele ich było, jednak żeby w tym miejscu znowu nie pisać jak kocham Piątą Falę (na to jeszcze nadejdzie czas :)) wspomnę o ,,Spętani Przez Bogów’’ Josephine Angelini. Styl tej autorki bardzo wciąga- całą trylogię przeczytałam w ciągu weekendu.

Faza IV. Pierwsza randka - pierwszy tom serii, który sprawił, że miałam ochotę na kolejne.
,,Zwiadowcy’’- John Flanagan.
Uwielbiam tą serię! Chociaż może się wydawać, że jest to historia bardziej dla chłopców, wciągnęła mnie tak bardzo, że po pierwszej części nie mogłam się doczekać aż przeczytam kolejną. I dalej czekam, tylko teraz na 13 tom ^^

Faza V. Nocne rozmowy telefoniczne - książka, przy której przetrwałam noc.
Szczerze, to nie było aż takiej, zwykle przestrzegam jakiś stałych godzin sennych ;) Jednak najpóźniej skończyłam ,,Dawcę’’ Loisy Lowry.

Faza VI. Zawsze w myślach - książka, o której nie mogę przestać myśleć.
,,Piąta Fala’’- Rick Yancey
A jak inaczej? Jest to moja ulubiona książka, a temat też nie był łatwy. Szczególnie po drugiej części, gdzie wszyscy zaczęli już wymyślać własne teorie zakończenia. A ja dalej czekam na trzecią część.

Faza VII. Kontakt fizyczny (np. chodzenie trzymając się za ręce) - książka, którą kochasz za towarzyszące jej uczucia.
Wydaje mi się ,że może być to książka opisywana powyżej lub Apollo.

Faza VIII. Spotkanie z rodzicami - książka, którą chcę polecić rodzinie i znajomym.
Ponieważ wśród mojej rodziny i znajomych gusta książkowe są całkiem zróżnicowane, wymieniłabym tutaj ,,Baśniobór’’- Brandona Mulla. Książkę mogę polecić i starszym i młodszym, bo łączy ona niebezpieczną akcje i momenty z udziałem miłości, zabawy, grozy.

Faza IX. Myślenie o przyszłości - książka, którą będę czytała jeszcze nie jeden raz.
,,Percy Jackson I Złodziej Pioruna’’ –Rick Riordan
Ostatnio myślałam o ponownym przeczytaniu całej serii o Percym Jacksonie, którą uwielbiam. Przy czytaniu Apolla, okazało się, że troszeczkę pozapominałam…

Dziękuję bardzo za nominację :*
Ja nominuję Wioletę z http://zapoczytalna.blogspot.com
i
Maję z http://latajacaczytelnia.blogspot.com
Wiecie, jeśli chcielibyście wykonać u siebie ten tag, a nie jesteście nominowani, nic nie stoi na przeszkodzie, zapraszam!
Pozdrawiam! Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Apollo i Boskie Próby. Ukryta Wyrocznia- Rick Riordan

Hej! Udało mi się (znowu ;) zmienić szablon. Co myślicie o nim? Mówcie jakie poprawki mogę ewentualnie wprowadzić. Jeśli chcielibyście, żebym wam też jakiś szablon zrobiła- piszcie ;).
Ostatnio udało mi się dorwać (czytaj kupić) pierwszy tom nowej serii Ricka Riordana, a mianowicie : Apollo i Boskie Próby. Ukryta Wyrocznia.

Jako, że jestem wielką fanką wujka Ricka (czyli Ricka Riordana, twórcy książek o Percym Jacksonie oraz wielu innych o mitologii, nie tylko greckiej), była to dla mnie obowiązkowa pozycja do zakupienia, zaraz po wydaniu. Sam pomysł autora na tę książkę już mnie strasznie zainteresował, bo jeszcze nie czytałam o takiej karze dla boga- Zeus uczynił Apolla śmiertelnym przez jego przewinienie. Koncepcja wydała mi się nowa, ciekawa. Po ostatniej części przygód o greckich herosach wydawało mi się, że autorowi brakowało trochę pomysłów, jednak tym bardzo pozytywnie mnie zaskoczył!

Dawca- Lois Lowry

Wizjonerska opowieść o świecie, w którym ludzie zapomnieli, czym są miłość, pamięć i... kolory. 


Post gościnny z Amy

Hej! 
Dzisiaj gości u mnie Amy zhttp://amyrysuje.blogspot.com. Zapraszam do czytania!

________________

Cześć! Postanowiłam razem z Weroniką, że wymienimy się postami gościnnymi. Uważam, że takie wpisy są ciekawe, ponieważ dzięki nim mogę poznać kolejnego ciekawego blogera, o którym nie miałam zielonego pojęcia.